0907
2015
Gergi ,Tavan ,fiyatları, neye,göre ,değişir, gergi tavan fiyat hesaplaması, gergi tavan fiyat hesaplama örneği, gergi tavan fiyatları,Gergi Tavan fiyatları neye göre değişir, gergi tavan fiyat hesaplama örneği, gergi tavan fiyatı nasıl hesaplanır

Gergi Tavan fiyatları neye göre değişir?

Gergi tavan fiyatları işin metrajına göre büyüklük ve küçük olmasına göre değişim sağlamaktadır. Gergi tavan siparişinde UV baskılı veya Transparan düz olup olmadığı fiyatlarda değişiklik göstermektedir.Baskılı olanlarda resmin renginden dolayı herhangi bir fiyat artışı olmaz. Transparan gergi tavan, uv baskılıya göre daha uygun fiyatlıdır. Uv baskılı gergi tavan dekoratif amaçlı tavanlarda veya duvarlarda kullanılabilir.Transparan gergi tavan ise hem dekoratif olarak hemde aydınlatma olarak kullanılabilir . Transparan gergi tavanda düz beyaz ve Opak beyaz renkler mevcuttur. Uv baskılı olan ise transparan gergi tavanın üzerine Uv baskı yöntemi ile istenilen resim baskı yapılabilir.Baskı aşaması tamamlandıktan sonra yüksek frekans kaynak makinesi ile kenar fitilleri kaynak yapılarak montaja hazır hale gelir.

Gergi tavan yaptırmayı düşünüyor musunuz? O zaman önce aşağıdan gergi tavanın imkanlarını ve fiyatını öğrenmekte fayda var. Bu şekilde daha iyi hazırlanabilirsiniz!

Gergi tavan fiyatları

Eğer bir gergi tavan yaptırmayı planlıyorsanız, muhtemelen bir gergi tavan maliyeti hakkında daha fazla bilgi edinmek istersiniz. Gergi tavan fiyatının, kumaşın bitişi, kullanılan malzeme gibi bir dizi faktöre bağlı olduğunu bilmek önemlidir. Gergi tavanın fiyatı da üreticiye ve odanın büyüklüğüne bağlıdır. 

Gergi tavan fiyatının hesaplanması + hesaplama örneği

Gergi tavan fiyatını hesaplamak hiç de zor değil. Sadece toplam yüzey alanını ölçün ve fiyatı çarpın. Bazı durumlarda, tavan size daha pahalıya mal olacaktır. Örneğin, desenli bir kumaş seçerseniz. İşte bir hesaplama örneği.

Kenarları 400 cm, toplam çevresi 24 metre ve yüzey alanı 36 metre olan bir ışıklık altına bir gergi tavan yerleştirdiğinizi ve kumaşa baskı yapıldığını varsayalım. Ve eğer müşteri ek bir uçuşma önleyici membrana sahip yarı saydam bir membran istiyorsa, toplam maliyet yaklaşık 5.652 TL'dir.

Uçmayı önleyici kumaşın metrekaresi yaklaşık 60 TL'dir, bu da 2.160 TL'ya denk gelir ve yarı saydam ve baskılı kumaşın metrekaresi yaklaşık 97 TL'dir, yani 3.492 TL'dir. KDV'yi eklerseniz, yaklaşık 6.839 TL'ye geliyor.

Elbette bu, birçok ekstranın seçildiği bir hesaplama örneğidir. Çoğu durumda, bir gergi tavan size biraz daha ucuza mal olacaktır. Bunun size neye mal olacağına dair daha iyi bir genel bakış ister misiniz? O halde ustalarımızdan birinden tavsiye isteyin!

Gergi tavanın avantajları nelerdir?

Banyonuz için gergi tavan mı yoksa evinizdeki başka bir oda için mi? Bu iyi bir fikir çünkü bu tavan tipinin birçok avantajı var. Aşağıda hepsini öğrenin!

Birçok malzeme ve renkte mevcuttur

Gergi tavanın en büyük avantajı, birçok farklı malzeme ve renkte mevcut olmasıdır. Hatta özel desen ve motiflere sahip pankartlar bile var. Ayrıca parlak, çok parlak veya mat bir yüzey seçebilirsiniz. Ayrıca kabartmalı tavanlar ve ayrıca mermer efektli gergi tavanlar vb. Yani olasılıklar sonsuzdur!

Bakımı kolay

Tavanınızı saatlerce fırçalamak istemiyor musunuz? O zaman bir gergi tavan iyi bir seçimdir. Bakımı çok kolaydır. Sadece yıkayabilirsin. Neme ve küflenmeye karşı dayanıklı olduğu için banyo ve mutfaklara da gergi tavan çok yakışır.

Işık efektleri mümkündür

Her tür tavanda aydınlatmayı istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz ancak gergi tavanların ek bir avantajı da ışık efektleriyle çalışabilmenizdir. Örneğin, atmosferik etkiler için kumaşın üzerine aydınlatma yerleştirmek mümkündür. Aydınlatmanızdan sıkılırsanız sonradan kolayca değiştirebilirsiniz.

Fiyat belirleyici faktörler

Bir gergi tavanın maliyeti de bir dizi faktöre bağlıdır. Bunları sizin için listeliyoruz:

Malzeme seçimi

Gergi tavanın malzemesi, fiyatını büyük ölçüde belirlemektedir. Polyester gergi tavanlar ve PVC gergi tavanlar bulunmaktadır. Bir polyester gergi tavanın maliyeti metrekare başına yaklaşık 75 ila 80 TL'dir. PVC gergi tavan biraz daha ucuzdur. Metrekare başına 70 ila 75 tl'ye mal oluyorlar. Bu fiyatın genellikle daha küçük odalar için daha yüksek olduğunu lütfen unutmayın. Bu her iki gergi tavan tipi için de geçerlidir!

Yalıtım mı değil mi?

Gergi tavan yaptırdığınızda akustik gergi tavan tercih etme şansınız vardır. Yalıtım malzemesi ile kombinlemeye uygun yapıda özel bir bezdir. Tabii ki bu tip bir gergi tavan için biraz daha fazla ödeyeceksiniz. Genel olarak, metrekare başına 100 ila 150 tl'ye mal olacak.

Ekstra seçenekler

Standart bir gergi tavan ince bir yapıya sahiptir ve çok sıkıdır ancak başka birçok olasılık vardır. Örneğin, bir renk veya desen seçmek mümkündür. Kumaş üzerine yerleştirilecek kendi baskınızı veya fotoğrafınızı seçmek bile mümkündür. Bunun için ayrıca çok daha fazla ödersiniz. Genel olarak, baskılı bir tavan için metrekare başına 90 ila 100 TL ödersiniz.

Başka bir ek seçenek yarı saydam bir tavandır. Özel aydınlatma efektleri oluşturmak istiyorsanız bu çok güzel. Eğer yarı saydam bir tavan istiyorsanız, çift gergi tavan takılması önemlidir. Bu, böceklere ve kire karşı koruma sağlamak içindir, böylece kumaş üzerine düştüklerinde görünmezler. Bu tür bir gergi tavanın ortalama fiyatı metrekare başına 130 ila 160 TL arasındadır.

Albayrak Gergi Tavan'dan bir profesyonel seçin ve güvenli oynayın

Gergi tavanınızı kurmak için doğru uzmanı bulmak kolay bir iş değildir. Genellikle söz konusu profesyonelin güvenilir olup olmadığını bilmiyorsunuz. Neyse ki, Albayrak Gergi Tavan ile bundan asla şüphe duymazsınız. Uzmanlarımız kapsamlı bir şekilde taranır.

Ayrıca, çevrenizdeki en iyi profesyoneli bulmak çok kolaydır. Yalnızca birkaç dakika sürer ve yalnızca bilgilerinizi doldurmanız gerekir. Sitemizde bir profesyonel seçmekten çekinmeyin, çünkü arama ücretinden tasarruf edeceksiniz!