0106
2015
gergi tavan nedir, gergi tavan ne demek, gergi tavan trendi, gergi tavanın faydaları, albayrak gergi tavan

GERGİ TAVAN NEDİR ?

Gergi Tavan Nedir?

Gergi tavan, sıra dışı yapısı ile ısıtılarak istenilen forma girebilen, çeşitli renk ve dokularda özel alüminyum profillerine ısıtıp gerilerek uygulanması tekniğidir. Düz, dairesel ve diğer geometrik formlu tavanların yanı sıra tonoz ve kubbe gibi radyuslu uygulamalara imkan sağlar. Bu esneklik sayesinde her projede kendine has tavanlarda özgün tasarım imkanı sunar.

Gergi Tavan Sistemi sadece tavanda değil ,duvar ve dekoratif amaçlı olmak üzere yapılabilir ve her şekile girebilir.Sudan ve nemden etkilenmez , Bakım ve boya gerektirmez , Temizlenebilir , Üzerine ankastre aydınlatma armatürleri konulabilir , Arkadan aydınlatma yaparak soft ışık kaynağı olarak kullanılailinir , Hafiftir Yaklaşık 200gr/m² , Yangında alev almaz , Hijyeniktir , Esnektir , Estetiktir , Ultraviyole ışınlardan etkilenmez(X ışınları) , Kısa sürede ve kolaylıkla montaj yapılır , Üzerine resim baskı yapılabilir , Çatlama ayrılma gibi sorunlar çıkatmaz , Gerektiğinde sökülüp tekrar monte edilebilir.

Dekorasyon Trendi Gergi Tavan

Gergi tavan, iç mimarlar arasında 2022'nin trendi. Arka ışık, duvarlardan biri boyunca, odanın çevresine yerleştirilebilir veya bireysel katmanları ve tavan elemanlarını çerçeveleyebilir. Yumuşak dağınık ışık nedeniyle, tavanın duvarlarda yatmadığı, havada yüzdüğü hissi yaratılır. Tavanlara ek olarak sistem duvar kaplamaları, ışık yayıcılar, yüzer paneller, sergi ve yaratıcı şekil için kullanılabilir.

Gergi tavanın faydaları:

 

  1. Alanı görsel olarak genişletir ve yükseltir, tavan yapısının “hafifliği” etkisini yaratır;
  2. Çevre aydınlatması, odanın geometrisini görsel olarak yumuşatır;
  3. Tasarımın işlevselliği ve güvenilirliği;
  4. Duvar dekorasyonunun güzelliğini etkili bir şekilde vurgular;
  5. Odanın yumuşak, konforlu aydınlatması, arka ışığın yoğunluğunu kontrol etme yeteneği;
  6. Operasyonel güvenlik ve enerji verimliliği;
  7. Hem odanın çevresine hem de bireysel duvarların aydınlatılmasına monte etme yeteneği;
  8. Diğer aydınlatma türleri ile birleştirme imkanı.

 

Neden Albayrak Gergi Tavan

İstanbulda üretilen yüksek kaliteli gergi tavanlar sunmaktayız. Ortaklarımız ve bayilerimizle olan yakın işbirliğimiz sayesinde, gerektiğinde size en iyi desteği sunabiliyoruz. Profesyonel ekibimizle %100 müşteri memnuniyetini ön plana alarak hizmet veriyoruz…