1012
2017
Gergi tavan ne işe yarar, gergi tavan ne işe yarıyor, gergi tavan kullanışlı mı, gergi tavan yaptırmalı mıyım?

Gergi tavan ne işe yarar?

Gergi tavan temel olarak ilk tavanı kaplayan ikinci bir tavandır. Asma tavana çok benziyor mu? Kesinlikle doğru. En önemli fark, bir gergi tavanın ilk tavanı tamamen sağlam bırakmasıdır. Tekstil ile gergi tavan kullanımı en eski iç tasarım tekniklerinden biridir. Tavanın altına kumaş asmak, yüzyıllar boyunca, hatta binlerce yıldır birçok ülkede popüler olmuştur. Eski Romalılar ipek, Mısırlılar keten ve Ermeniler pamuk kullanmışlardır. Gergi tavan sonunda unutulmaya yüz tuttu, ancak 20. yüzyılda yeniden keşfedildi ve şimdi büyük geri dönüşünü kutluyor. Çirkin eski tavanları gizlemenin ve odayı görsel olarak güzelleştirmenin hızlı ve kolay bir yoludur.

Gergi Tavan ne işe yarıyor?

İnsanlar neden gergi tavan tercih ediyor? Gergi tavanlarımız şık ve modern bir görünüm sağlar. Tavanlarımız ile yeni tavanınızı çok fazla kirlenmeden yerleştirmeniz mümkündür çünkü zımpara veya boyamaya gerek yoktur. Tüm mobilyalar odada kalabilir, bu da kolaylaştırır.

Gergi tavanlar ayrıca toz birikmesini önleyen antistatik bir kaplamaya sahiptir. Bu nedenle alerjisi olan kişiler arasında özellikle popülerdirler. Aynı şekilde çocuk odalarına da sıklıkla kurulurlar. Diğer avantajlar: Az bakım gerektirirler, montajı kolaydır ve hatta yalıtım malzemesi ile birlikte kullanıldığında odanın akustiği ve ses yalıtımını olumlu yönde etkileyebilirler.

İşte bir bakışta gergi tavanların tüm avantajları:

 

  • PVC düşük yanıcı bir malzeme olarak kabul edilir.
  • Gergi tavan ile eski tavan arasındaki hava yastığı sayesinde ısı yalıtımı
  • Ses yalıtımı
  • Antistatik ve su itici
  • Bireysel tasarım özgürlüğü ve yüksek kaliteli görünüm
  • Tüm odalar için uygun
  • Kolay temizlenir (normal bulaşık deterjanı yeterlidir)
  • Uygun maliyetli ve hafif alternatif

Atmosferik aydınlatma

Gergi tavana aydınlatma yerleştirmek kolaydır. Tavan aydınlatması için her türlü aydınlatma arasından seçim yapabilirsiniz; gömme spotlar, avizeler veya LED şeritler arasından seçim yapın, olasılıklar sınırsızdır. Ayrıca hoparlörler ve duman dedektörleri inşa edebilir ve yapabiliriz ve kendimiz tenteler ve bir projektör kurabiliriz.

Gevşeyen kabloları gergi tavanın arkasına asıyoruz ve görünmeyecek şekilde saklıyoruz ama gergi tavan sökülüp tekrar monte edilebildiği için yine de gergi tavanın arkasından ulaşılabiliyor.

Akustik gergi tavan

Yaşam alanınızda ses kaliteniz mi düşük? Gergi tavan ile akustik tavan kullanarak odanızdaki ses kalitesini iyileştirebiliriz. Bezimiz odadaki seslerin tavan bezi tarafından emilmesini sağlayan mikro perforasyona sahiptir. Akustik tavan uygulamamızın ardından salonunuzdaki akustik konfor tamamen optimize edilmiş olur ve birbirinizle tekrar sakin bir şekilde konuşabilirsiniz.

Gergi tavanın kolay montajı ve bakımı

Yeni bir asma tavan mı kurmak istiyorsunuz? O zaman artık eski tavanı gergi tavan ile kırmanıza gerek yok, herhangi bir kırma işlemi yapmadan basitçe gergi tavanı eski mevcut tavanın altına monte edebiliyoruz. Üstelik kurulum genellikle sadece bir gün sürer. Oturma odanızda bir gergi tavanın montajı hızlı ve kolaydır. Bu nedenle montaj esnasında yapılan işlerden herhangi bir olumsuzluk yaşamazsınız. Gergi tavanı taktıktan sonra bile bir gergi tavanın bakımının da minimum düzeyde olduğunu fark edeceksiniz, gergi tavanınızı 4 ila 5 yılda bir temizlemenizi öneririz, hem PVC hem de polyester gergi tavanlar yıkanabilir.

Gergi tavan, herhangi bir iç mekan stiline uyar

Her iç mekan farklıdır, bu nedenle her tavanın farklı bir kaplaması vardır. Tavanınızı yenilerken, evinizin tarzına uygun bir tavan kaplaması seçmek istiyorsunuz, tavanın rengini ve görünümünü/yapısını seçebilmek istiyorsunuz ve birlikte ince veya yumuşak bir kaplama istiyorsanız tavanın çevresi, tavan da buna izin vermelidir. Tüm bunlar her iki gergi tavan tipinde de mümkündür, gergi tavanlarımızda 30'dan fazla renk seçeneğimiz vardır, görünür ve görünmez profiller gibi birden fazla kenar kaplaması seçebilir ve uyumlu bir yumuşakça seçebilirsiniz.

Gergi tavan hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Tavanlarımız her zaman alanınıza mükemmel şekilde uyarlanmıştır. Gergi tavanlar, hem yarı saydam hem de opak kaplamalar üzerine tam resimler veya basit şirket logoları ile basılabilir. Ve sadece tavanlar için değil, gergi malzeme herhangi bir ortamda duvarlar ve arka planlar oluşturmak için de kullanılabilir, böylece tüm oda sizin tuvaliniz olabilir! Oturma odanız için gergi tavan seçenekleri ve fiyatını öğrenmek ister misiniz? Bizimle ücretsiz iletişime geçin ve herhangi bir yükümlülük altına girmeden bizimle iletişime geçin. Yakında bölgenizde yeni tavanınızı kuruyor olabiliriz!