1903
2018
gergi tavan malzemeleri, dokular, saten, parlak, mat, tekstil

Gergi tavan Malzemeleri - Dokular

Gergi tavan malzemelerinde dokuların önemi. Bu yazımızda gergi tavan uygulayacağınız ortam ve alana göre hangi dokuyu seçmeniz gerektiği hakkında bilgileri paylaştık.

Parlak Doku 

Ayna yüzeyi sayesinde, alışılmadık ve estetik bir görünüme kavuşan, şık bir oda tasarımı yaratmak için uygundurlar. Bu tür tavanların yansıtıcı gücü, özellikle dar alanlarda önemli olan alanı arttırır ve ayrıca aydınlatma cihazlarının etkinliğini arttırır.

Mat Doku

Mat doku, klasik ağartılmış tavanın yüzeyine görsel olarak yakındır çünkü parlamayı yansıtmaz. İdeal ve pürüzsüdür. Diğer çözümlerle elde edemeyeceğiniz yüzeylerde, odaya estetiklikle zerafet kazandırır. Mekanı görsel olarak arttırma ihtiyacı olmadığında, mat dokuların büyük odalarda kullanımı tavsiye edilir.

Saten Doku

Saten gergi tavanlar, sedef gibi orijinal bir dokuya sahiptir. Tuvalin özel mikrofonu nedeniyle, küçük yansıma etkisi yumuşak bir ışık oyunu oluşturmayı mümkün kılar. Kusursuz pürüzsüz yüzey, hem doğal hem de yapay ışık altında çok çekici görünür.

Tekstil Doku

Poliüretan emdirme ile kompleks dokuma polyester kumaştan üretilmiştir. Kanvasın dayanıklılığı PVC filminkinden 15 kat daha yüksektir. Yüzey mat ve hafif pürüzlüdür. Tekstil tavanlar, klasik tarzda iç mekanlarla mükemmel bir şekilde bir araya getirilmiştir. Ayrıca, fotoğraf baskısı ve boya için kullanılabilir, kesilmeye karşı dayanıklıdır ve yıkanabilirler.